AdBlue AUS 32

Endüstriyel Uygulamalar & Blueforce AdBlue®

Traktörler ve Biçerdöverler de dahil olmak üzere tüm yeni dizel motor ekipmanlarının AB emisyon yönetmeliklerini karşılayacak şekilde üretilmesi gerekecektir. Şu anda bunlar Ocak 2014’te yürürlüğe giren Stage (Aşama) IV düzenlemeleridir. Giderek daha katı kurallar uyarınca Stage (Aşama) V, 2019-2020’de uygulanmaya başlanmıştır ve mevcut Stage (Aşama) IV düzenlemelerinin yerini alacaktır.

Blueforce Adblue emisyon düzenlemelerini karşılamalarına yardımcı olmak için tarım makinelerinde kullanılan yüksek saflıkta bir üre çözeltisidir.

Blueforce AdBlue, Seçici Katalitik İndirgeme (SCR) sisteminde önemli bir bileşen olduğundan pahalı tarım ekipmanınızın doğru şekilde çalışmaya devam etmesini sağlamak için çok önemlidir. SCR sistemi, emisyon yönetmeliklerini karşılamak için egzoz dumanlarındaki azot oksit (NOx) seviyelerini azaltmanın en etkili yollarından biri olarak geliştirilmiştir.

Tarım ekipmanınızdaki SCR sistemine bakmamak geri dönüşü olmayan bir hataya neden olabilir. Bunun olmasını önlemek için daima ISO 22241 standardında üretilmiş bir Blueforce Adblue kullanmanızı öneririz.  

İster tek bir traktör kullanın, isterse çeşitli tarım araçları kullanın, size gereksinimlerinizi karşılayan bir AdBlue® çözümü sunabiliriz

Yol dışı mobil makineler (NRMM) Avrupa Komisyonu emisyon mevzuatına uymalıdır.  Makinelerin NOx emisyon azaltımı için AdBlue® adı verilen bir sıvı gerektiren SCR teknolojisi ile donatılmıştır.

Mevzuat ayrıca mobil makineleri, taşınabilir ekipmanları ve yolcu veya eşya taşımak için tasarlanmamış araçları da kapsamaktadır:

  • Ekskavatörler, dozerler ve damperler
  • Mobil vinçler
  • Limanlar da kullanılan tekerlekli yükleyiciler, vinç ve kaldırma ekipmanları
  • Taşınabilir jeneratör ve daha küçük tesis motorları

Blueforce Adblue emisyon düzenlemelerini karşılamalarına yardımcı olmak için yol dışı mobil makineler (NRMM) de kullanılan yüksek saflıkta bir üre çözeltisidir.

Blueforce AdBlue, tehlikeli olmayan ve kullanımı kolay şeffaf bir sıvıdır. SCR teknolojisi ve AdBlue sayesinde, zararlı nitrojen oksit emisyonları önemli ölçüde azaldığı için bu araçlar daha temizdir.

Çeşitli Yol dışı mobil makinalar için size gereksinimlerinizi karşılayan bir AdBlue® çözümü sunabiliriz

Eğlence ve kişisel deniz taşıtları için başka bir deyişle jet-ski gibi tekneler ve ekipmanlar için emisyon düzenlemeleri mevcuttur. 

Gereklilikler, 2,5 m ila 24 m arasında bir tekne uzunluğuna ve 4 m uzunluğa kadar kişisel deniz taşıtlarına eğlence amaçlı veya spor amaçlı (ancak yarış botları değil) tekneleri kapsar. 

Çeşitli deniz taşıtları için size gereksinimlerinizi karşılayan bir AdBlue® çözümü sunabiliriz